• wioska rogata long
 • zakladanie wiosek
 • rodzina
 • zdjecie
 • geo most
 • ORGANIZACJA WIZYT STUDYJNYCH
  Wizyty studyjne dla liderów nt. wiosek tematycznych i aktywizacji mieszkańców

 • WIOSKI TEMATYCZNE
  Zakładanie wiosek tematycznych w Polsce i ewaluacja działajacych wsi

 • QUESTY - WYPRAWY ODKRYWCÓW
  TWORZENIE GIER TERENOWYCH

 • PROWADZENIE SZKOLEŃ I WARSZTATÓW
  z zakresu aktywizacji mieszkańców, rozwoju organizacji pozarządowych, wiosek tematycznych i promocji regionu

 • GEOCACHING - TURYSTYKA Z GPS
  Popularyzacja światowej formy poznawania ciekawych miejsc

Wizyta studyjna liderów z lubuskiego

włącz . Opublikowano w Aktualności

a9E3A7964 kopia

Wizyta studyjna jest najlepszą formą poznania nowego tematu i pomysłu na rozwój wsi. Można naocznie przekonać się jak funkcjonuje wieś tematyczna i porozmawiać z jej liderami. Podczas wizyty często jest okazja do odwiedzenia kilku wsi tematycznych, w których są różne rozwiązania dot. wykorzystania zasobów miejscowości i stworzenia oferty pobytowej jak i samej konstrukcji modelu przedsiębiorczości. A jak będzie to połączone z możliwością porozmawiania z Animatorem Wiosek Tematycznych, z którym można swój pomysł skonsultować i dopytać o wszystkie tajniki procesu zakładania wioski tematycznej, to sukces murowany.W dniu 8 lipca, przedstawiciele Stowarzyszenie Łaz Zielony Las, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Dobrochów oraz Mirostowic Górnych z woj. lubuskiego (woj. w którym nie ma jeszcze oficjalnie żadnej wioski tematycznej)

Śląscy liderzy z wizytą w Wioskach z Pomysłem

włącz . Opublikowano w Aktualności

a9E3A7895 kopia
W dniu 6 lipca odbyła się wizyta liderów z woj. śląskiego do dolnośląskich wiosek tematycznych zorganizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Celem wizyty było podpatrzenie działania wsi tematycznych oraz spotkanie z przedstawicielami odpowiedzialnymi za rozwój i wdrażanie oferty pobytowej. Wybrano trzy miejscowości: Niedźwiedzice - Wieś Bociana, Miłkowice - Wioska Kolejarzy oraz Konradówka - Rogata Wieś. Podczas wizyty odbył się również warsztat metodyczny dot. tworzenia wsi tematycznych poprowadzony przez Krzysztofa Szustkę - Animatora Wiosek Tematycznych. Wizytę studyjną zorganizowała Fundacja Calamita.

Konferencja dot. edukacji regionalnej - relacja

włącz . Opublikowano w Aktualności

a9E3A1868 kopia
W dniu 17 kwietnia w Legnicy odbyła się konferencja pn. Edukacja regionalna na Dolnym Śląsku w praktyce. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu dolnośląskich nauczycieli ze szkół i przedszkoli od Głogowa po Strzegom. Konferencja była podzielona na dwie części. W pierwszej, odbywały się prelekcje m.in. Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja, Wrzosowa Kraina oraz Questy - Wyprawy Odkrywców i DODR. W drugiej części miały okazje zaprezentować się dolośląskie wioski wioski tematyczne i zagrody edukacyjne, m.in. Miłkowice - Wioska Kolejarzy, Niedźwiedzice - Wieś Bociana, Parchów - Wioska Nietoperzy, Borówki - Wioska Darów Lasu, Ławszowa - Leśna Wieś nad Kwisą, Zagroda Edukacyjna "Świerkowe Zacisze", Zagroda Edukacyjna " Szkoła w Ogrodzie", Kowalowe Skały, Farma Martynika, Zagroda Edukacyjna Pasternak, Łowisko rekreacyjne Przemków.

KONFERENCJA DLA LIDERÓW EDUKACJI PRZYRODNICZEJ I REGIONALNEJ

włącz . Opublikowano w Aktualności

Fundacja Dolina Nadziei, Fundacja Calamita, Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”,  Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina serdecznie zapraszają Liderów edukacji przyrodniczej/regionalnej szkół i przedszkoli na konferencję pt. EDUKACJA REGIONALNA NA DOLNYM ŚLĄSKU W PRAKTYCE, która odbędzie się 17.04.2018 r. (wtorek) w Qubus Hotel w Legnicy, przy ul. Skarbowej 2, o godz. 10:30. W trakcie konferencji przedstawiona zostanie oferta edukacyjnych warsztatów oraz spotkań z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym Dolnego Śląska w 10 miejscach na obszarze Wrzosowej Krainy. Zaprezentowane będą także poszczególne wioski tematyczne, zagrody edukacyjne i punkty Ekomuzealne oraz sposób ich wykorzystania w edukacji dzieci i młodzieży. Wśród uczestników konferencji przewidujemy rozlosowanie DZIESIĘCIU NAGRÓD w postaci jednodniowych pobytów dla grup (do 30 osób) w określonym miejscu w ramach konkursu  „SPOTKANIE Z DZIEDZICTWEM REGIONU”.

EDUKACJA REGIONALNA W PRAKTYCE

włącz . Opublikowano w Aktualności

Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” oraz Fundacja „CALAMITA” zaprasza do wzięcia udziału w debacie „EDUKACJA REGIONALNA W PRAKTYCE” która odbędzie się w dniu 9 luty (piątek) w godzinach 13.00 – 15.00 w Miejskim Centrum Kultury w Legnicy, ul. Adama Mickiewicza 3, (sala na I piętrze po lewej stronie).

Spotkanie skierowane jest do kadry pedagogicznej szkół i przedszkoli wykorzystującej wyjazdy edukacyjne (np. lekcje w przyrodzie, do wiosek tematycznych, zagród edukacyjnych, punktów ekomuzealnych) do realizacji programu nauczania w swojej placówce. Chcemy się dowiedzieć jakie są potrzeby realizacji zajęć edukacyjnych na terenie regionu oraz jaka tematyka budzi największe zainteresowanie.

Chmura tagów

questy, geocaching, wizyty studyjne, warsztaty dla ngor, fudnusz sołecki, aktywizacja mieszkanców, fundacja